Megjelenítve: 1 -50 / 54 cikk

25. A kezdeted kezdete

Ennek itt a vége, de igazából most kezdődik minden… (a kis lejátszó gombra kattintva elindul a hangfelvétel) https://vidirita.com/bvlt/buvolet25zec.mp3

23. lecke – Határok

Miért és hogyan jelöljük ki a határokat? (a kis lejátszó gombra kattintva elindul a hangfelvétel) https://vidirita.com/bvlt/buvolet23rep.mp3

16. lecke – Entrópia

Önmagában minden pusztul. Hogyan tudjuk ezt megállítani, megfordítani, de legalább nem növelni? (a kis lejátszó gombra kattintva elindul a hangfelvétel) https://vidirita.com/bvlt/buvolet16bch.mp3 A Mennyei prófécia hanganyagot – amiről beszéltem – itt találod (egy másik oldalamon) https://hosnok.hu/ezoteria/a-mennyei-profecia-1-resz/  

13. lecke – Önként és dalolva

Az önkéntes munka nemesít – de hogyan kell úgy csinálni, hogy ez ne emésszen fel bennünket? (a kis lejátszó gombra kattintva elindul a hangfelvétel) https://vidirita.com/bvlt/buvolet13ox.mp3

12. lecke – Hurrá, kudarcot vallottam!

A kudarc, a puszta szándék, a pár bátortalan lépés is lehet ugyanolyan értékes, mint a mindent elsöprő siker… (a kis lejátszó gombra kattintva elindul a hangfelvétel) https://vidirita.com/bvlt/buvolet12stlr.mp3

11. lecke – A titok titka

Miért érdemes használni a titkokat magunk körül és hogyan is kellene? (a kis lejátszó gombra kattintva elindul a hangfelvétel) https://vidirita.com/bvlt/buvolet11bch.mp3

5. lecke – A dicséret hatalma

Nem a hibákra való rámutatás, hanem a dicséret bontja le a lebonthatatlannak tűnő falakat (a kis lejátszó gombra kattintva elindul a hangfelvétel) https://vidirita.com/bvlt/buvolet5zec.mp3

1. lecke – kezdjük a söprögetést ott, ahol kell

Bármilyen nagy dolgot is tervezünk, előtte még… (a kis lejátszó gombra kattintva elindul a hangfelvétel) https://vidirita.com/bvlt/buvolet1.mp3   Erről a könyvről beszéltem: Csíkszentmihályi Mihály – A fejlődés útjai (nem fűződik semmilyen érdekem a vásárláshoz, ügyesebbek le is tölthetik maguknak :))

Bűvölet Bevezető: miért is vagyunk itt egyáltalán?

Kezdjünk el hangolni 🙂 (a kis lejátszó gombra kattintva elindul a hangfelvétel) https://vidirita.com/bvlt/buvoletbevezeto.mp3   A hanganyagban erről a dokumentumsorozatról beszéltem, Youtube-on is vannak fenn részek: http://www.natgeotv.com/hu/musorok/natgeo/pusztulo-jelen-veszes-jovo  

26. Istennel önmagadban – az egységtudat

Ahhoz képest, hogy csak egy „sima” önismereti tanfolyamra jöttünk itt össze, elég sokat beszéltünk magunkon túlmutató dolgokról, meg olyan témákról, mint például a tudatszintek és tudatállapotok, meg a történelem vonatkozásai és összefüggései. Nem véletlenül persze, szerintem az átfogó képhez, és önmagunk megértéséhez tudnunk kell azt, hogy milyen valós és emberek által kreált viszonyrendszerben létezünk, és …

24. Hogyan segítsünk másokon?

Kiken segíthetünk? Kell-e segítenünk másokon? Hogyan tehetjük ezt úgy, hogy saját érdekeink se sérüljenek, de közben mind a segítő, mind a segített gyarapodjanak és előre felé haladjanak az útjukon, ne pedig hátra?

23. A karma

Érdekes látni, mikor bizonyos, addig sosem volt gondolatok és mémek minden más korábbi tapasztalást meghazudtolva szélsebesen száguldanak végig a társadalmakon. Míg a vitaminok életünkben elfoglalt szerepe fontosságának elterjedéséhez majdnem száz év kellett, addig olyan fogalmi meghatározások, mint például „létezik karma”, gyakorlatilag azonnal beépültek az emberiség mémkészletébe.

22. Beszélnünk kell Jézusról!

Több vallást is emlegettünk már a korábbiakban, ahogy több vallásalapító alakja is felötölhetett már előttünk. Mózes, Buddha, Krisna, Mohamed Próféta, Jézus… mind-mind egy kategóriába tartoznak első ránézésre, de vannak szempontok, amiket alapul véve el kell gondolkodnunk azon, hogy Jézus külön „kategóriát képvisel”-e az összes úgymond vallásalapító és próféta között, mert nagyon úgy tűnik, hogy igen.

21. Az elme edzése és fejlesztése

Az elmét érdemes edzésben tartani és folyamatosan fejleszteni, két okból is: Hogy hatékonyabban oldhassa meg az anyagi világ problémáit. Hogy készen álljon arra, amikor a lélek – vagy még annál is magasabb szféra – akar vele kommunikálni, vagyis, hogy hatékonyabban vegye a jeleket.

20. Hogyan halljuk meg a lelkünk szavát?

Most, hogy már több irányból is körbejártuk, hogy a lelkünk hogyan és miért akar segíteni nekünk a földi pályafutásunk során, ideje arról is beszélni, hogy hogyan tudunk kommunikálni a lelkünkkel. Sok mód lehetséges, hogy már most is adott számodra, csak nem veszed a jeleket, ezért ha valami ismerőssel találkoznál itt alább, akkor az felismerés legyen, …

19. A szubjektív, az objektív és az abszolút valóság

Képzeld el, hogy együtt kirándulunk valahová, mondjuk egyik kedvenc helyemre, Szilvásváradra. Süt a nap, csiripelnek a madarak, persze zúgnak az autók is, és hallani a rengeteg ember moraját is. Itt-ott gyerekzsivaj vegyül el a lágy tavaszi szélben, és messziről pedig a kisvasút mozdonyának dudálása hallatszik: vigyázat, érkezem! Mi ketten, két féle világot látunk ezekben a …

17. Az emberi létezés legtipikusabb problémái

Titkon mindenki arra vágyik, hogy egész életében sikeres, boldog, elégedett, kreatív, teljes és egészséges életet élhessen ő is, és mindazok, akiket szeret. Azt is elvárjuk mi, emberek, hogy a szűkebb és tágabb világunk szolgálja a mi érdekeinket. Történjen minden úgy, ahogy nekünk jó, és ne történjen semmi olyasmi velünk, amire nem vágytunk és amik csak …

16. Miért vannak kihívásaink az életben?

Miért vannak gondjaink? Miért vagyunk betegek? Miért nem élhetünk úgy, mint egy földi Paradicsomban? Az emberiséget ezen ősidők fogva foglalkoztató kérdésekre a zsidó-keresztény egyházaknak és a muszlim szent könyveknek az a válaszuk, hogy azért, mert Ádám és Éva ettek a tudás fájának gyümölcséből, és Isten kiűzte őket a Paradicsomból, és onnantól kezdve az életük a …

15. A tiszta cselekvés hatalma

Éveken át éltem a tétlenség állapotában. Közben dolgozni jártam persze, mert valamiből el kellett tartanom az akkor 8-9 éves kislányomat és magamat. Olyan házban éltünk, ahol egy félbehagyott felújításnak köszönhetően nem volt fürdőszoba és meleg víz sem. Évekig kerülgettem a bejárati ajtó melletti sittkupacot – korábbi ajtócsere maradványát –, sőt, még a csikket is oda …

14. Az érzelmek lejtőjén – 3. rész

Folytassuk tovább az érzelmeink és szintjeik áttekintését! Most már feljutunk a legfelsőbb régiókba is, és a teljes átlátáshoz majd érteni fogod te is, hogy miért is volt szükség  ilyen alapos áttárgyalásra. Emlékeztetőül ismét a kép:

12. Az érzelmek lejtőjén 1. rész

Hogyan hatnak ránk az érzelmeink és milyen szintjei vannak ennek? Képzeld el, hogy az életed egy lejtő, amin mindig felfelé kell haladnod, és soha nem állhatsz meg, mert akkor lecsúszol a legaljára – és igen, kezdheted elölről a kapaszkodást. Elképzelheted ezt a lejtőt akár végtelen lépcsősorként is, aminek a teteje már a felhők közé ér, …

9. A tudat különböző állapotai és szintjei 1. rész

Talán nem mondok most hatalmas újdonságot azzal, hogy kinyilvánítom: a tudatunk több szintet is ismer és használ, és az elménk létezésünk több, egymástól jól elkülöníthető szintjén is képes működni. De talán az újdonság lesz, hogy ezek ritkán képesek egyidejűleg zajlani, és az is, hogy az emberiség többsége maximum tinédzser kora környékén foglalkozik ezekkel a témákkal, …

8. Hogyan uralkodnak rajtunk mások gondolatai?

A génekről tudjuk, hogy ezek azok az „alkatrészek” a testünkben, amik átörökítik a fiziológiai tulajdonságokat az utódokba: például a szem színét, a testalkatot, bizonyos betegségeket, alkalmazkodási képességet, külső-belső tulajdonságokat, adottságokat és hiányosságokat. Darwin és minden evolúciós tudós munkássága erre alapszik, ezt kutatja, ezt próbálja értelmezni.

7. Életstratégiák az evolúció fényében

Milyen stratégiákat alkalmazol az életedben? Egyáltalán: milyen stratégia mentén éled és szervezed az életedet? Igazi túlélő vagy, vagy súrolod a Darwin-díjasok kategóriájának határát? És az utódaidnak mit adsz át? Azt, hogy küzdjenek az álmaikért és magukért, vagy adják fel az első kósza problémánál? Mielőtt komolyan elgondolkodnánk az ezekre a kérdésekre adandó válaszokon, beszéljünk még kicsit …

6. Honnan jöttünk és hová tartunk mi, emberek?

És mit mond nekünk erről a tudomány? Már annyit emlegettem azt, hogy mikortól létezünk mi, emberek (315ezer éve); mióta vagyunk az önmegismerésben útkeresők (125ezer éve), mióta élünk civilizációban (50ezer éve), mióta írunk, olvasunk (5520 éve), hogy már azt hihetnénk, hogy mindent kitárgyaltunk ezzel kapcsolatban. Pedig hát nem.

error: Nincs lehetőség kimásolásra.