Az amerikai elnökválasztás képletét (horoszkópját) nézegetve jöttem rá, hogy létezik olyan asztrológiai képlet, aminél mundán szempontból azt érzi az asztrológus szemlélő, hogy “Minden stimmel, minden a helyén van.”

Csak éppen azt nem tudja belőle megállapítani, hogy ki nyeri a választást, ki az esélyesebb jelölt. 🙂

De ez – bármennyire is furán hangzik –, igazából egy jó hír. Mármint az Amerikai Egyesült Államok számára.

Alapvetően a következő elnökválasztás képlete egy önérzetes, önazonos, közben érzelemdús, elveiért és terveiért síkraszálló, tetterős országot mutat, aminek sem a képességei, sem a szerencséje nem elhanyagolhatóak.

Íme a képlet:

Amerikai elnökválasztás 2024. november 5. asztrológiai elemzés
Amerikai elnökválasztás 2024. november 5. asztrológiai elemzés

Kezdjük az Algolnál

Az Algol állócsillag kapcsán kezdtem el nyár közepén behatóan foglalkozni az amerikai elnökválasztással.

Trump elleni merényletről itt értekeztem behatóbban>>

Biden jelöltségről való lemondásának megjóslásáról itt írtam>>

Kamala Harrist pedig itt említettem>>

Az Algol a legfenyegetőbb, legveszélyesebb állócsillag mind közül, és nemcsak azért, mert képes az emberi életutat derékba törni, hanem azért is, mert úgy tartják, hogy nem figyelmeztet, hanem csak lecsap, aztán vége kb. mindennek.

Nem lehet rá felkészülni – mondják a régi asztrológiai értekezések –, nem lehet kivédeni. Fényszöge is ártalmas tud lenni, nemcsak az együttállása, tranzitban pedig nagyon durva erőket tud aktiválni.

Démoncsillagnak is nevezik, és ebből kifolyólag nekem a keresztúti démon archetípusa ugrik be: legendák szerint a keresztúti démonnal üzletet lehet kötni a sikerért, de aztán amikor lejár a határidő (a mítoszokban ez 10 év), akkor eljön a lelkedért (behatóbb ismeretek ezzel kapcsolatos megszerzéséhez javaslom az Odaát című zseniális sorozat tanulmányozását.)

Nyilván elég eszementen hangzik ez a dolog, itt a tudományos dogmák világában, de akiknek a szeméről életük során lekerül a hályog, azok tudják, hogy ha nem is az Odaátban tálalt módon, de léteznek ilyen különös erők a világban, amik egy ideig támogatnak, aztán jönnek és benyújtják a számlájukat. 

Nemcsak az Algol létezik, vannak más, kártékony állócsillagok is – az állócsillagok más Naprendszerek napjai –, például a Hamal, ami kevésbé elvágólagosan ugyan, (az Algol a nyakra és a fejre céloz konkrétan), de az is romlásba tudja dönteni az életet.

Jelenleg – novemberig, aztán 2025 tavaszán is még újra – az Algol, ez a nagyon ártalmasnak tekintett, kártékony, kifejezetten kegyetlen állócsillag együtt áll az Uránusz bolygóval. Az Uránusz a meglepetések, változások, felvillanyozódás, energetizálódás bolygója. Nem mindenki szereti, mert túlságosan szélsőséges, váratlan és kifejezetten sokkoló is tud lenni.

Egyetlen mód az Algol ártalmának kivédésére

Én hiszek a tudatosság erejében. Látom, hogy az Algol mennyire pusztító tud lenni, de azért kaptunk a Jóistentől észt, és azért léteznek ezek a fürkésző dolgok, mint amilyen az asztrológia is, hogy a függöny mögé nézhessünk.

Az Algollal kapcsolatban többnyire azt érzem, hogy ha a függöny mögé nézek, akkor elborzadok tőle. Rendkívül félelmetes tud lenni.

Pozitív szemléletű asztrológusoknál már láttam, hogy a természed vad, kifejezetten nőies erejét szimbolizálja szerintük az Algol, amit ki is lehet használni… 

De hogyan lehet kihasználni a tomboló, vad természet erejét? Megmondom: sehogy.

Ha a természet tombol, akkor te, ha okos ember vagy, akkor fejet hajtasz, fedezékbe vonulsz és megvárod, míg kitombolja magát és lecsendesedik.

Az Algol olyan kirobbanó erő, mint a tornádó, a villámcsapás, a jégverés, a cunami, a földrengés, a vulkánkitörés. 

Lehet arra számítani, hogy a bámészkodók közül lesz, akit felkap, megtáncoltat, aztán sértetlenül tesz vissza oda, ahonnan elragadta. Ezt nevezzük isteni csodának.

Erre mit lehet alapozni? Semmit.

Szerintem tudatos emberként – főleg, mikor már ennyi eszközünk van, mint pl. asztrológia, meg fizika, meg matematika –, akkor nem hecceljük a természed vad erejét, hanem alázattal, fejet hajtva, esetleg távolról, biztonságból megfigyeljük.

Akkor is, ha a saját képletünkben semmi nincs az Algol környékén, meg akkor is, ha bolygónk vagy tengelyünk együtt áll vele.

Alázat, alázat, alázat. Ez nemcsak átvitt értelemben értendő, de konkrétan fejet hajtást is jelent. 

És ha már fejet hajtott az ember, akkor esetleg remek alkalom adódik egy ima vagy fohász csendes elrebegésére. 

Vissza az amerikai elnökválasztáshoz

Mikor ezeket a sorokat elkezdtem írni, akkor Kamala Harris hivatalosan még nem volt jelölt, mert akkor nem történt még meg a demokraták jelölőgyűlése, de úgy, hogy azon túl, hogy láttam a születési képletét, és közben az égvilágon semmit nem tudtam erről a nőről, úgy ki mertem jelenteni, hogy a demokrata párton belül maximum csak őrültek állnak majd ki ellene. 

Egész nyugodtan lehet őt tekinteni majdani elnökjelöltnek – vallottam, és hát azóta ez be is jött. (Nyilván nem kellett ehhez nagy látnoki képesség, de azokban a napokban azért voltak még bizonytalanságok a szakértői megszólalásokban.)

Trump, az erdőtűz

Trumpnak ugyebár az MC tengelye mutat az Algolra. Ez az ember a sikerét a relatíve kegyetlenségének köszönheti. Az üzleti életben természetesen erre a kegyetlenségre szükség is van. Egy világhírű – kritikusai szerint hírhedt – üzletemberről beszélünk, aki biztos sok kudarcot is elkönyvelhet, hát de nem azok lettek kitéve a kirakatba, hanem csodálatosan lehet villogni az ezernyi, elsöprő, piacvezetői sikerével.

Volt már elnök is ugyebár. 

Az ő személyisége, mentalitása, és közjogi hatalomhoz jutása rendkívül sokat ártott az egész világnak – ezt ki merem jelenteni. Ő maga volt a pusztító természeti erő, ami után idő kell, míg új élet sarjad. De utána tényleg új élet sarjad.

Félre ne értsd: nem kritizálom, hanem ezek a tények. (Ja, de nem azért nem kritizálom, mert számomra esetleg szimpatikus lenne – nem az -, hanem azért nem kritizálom, mert igyekszem objektív lenni, meg távlatokból nézni a dolgokat.)

Trump olyan, mint az erdőtűz. Veszélyes, kellemetlen, kilátástalan, de tisztítótűzként is funckionál, amin után teljesen megújul az erdő. Majd. Valamikor.

Lehet, hogy a világnak szüksége van az ilyen emberekre, bármennyire is nehéz esetleg ezt elfogadni mondjuk hétköznapi emberként. És lehet, hogy még nem most jött el az ideje annak, hogy elkezdjen sarjadni valami üdítően új. 

Vagy mégis?

Kamala Jupitere

A fenti linkeken végignézheted, ahogy folyamatában, napokon keresztül értekeztem arról, hogy 

  • az Algollal van összefüggésben a Trump elleni merénylet, 
  • aztán Biden visszalépése a Mars-Uránusz-Algol együttállással időzítődött arra a hétvégére, 
  • és aztán a harmadik linken az is ott van, hogy amikor megnéztem Kamala Harris képletét, dobtam egy hátast.

Párszor volt már olyan az asztrológusi ténykedésem  során, hogy ránézve egy képletre hangosan kicsúszott a számon az, hogy “aztakurva!”

Nem szép dolog a csúnya beszéd, de egyébként egészséges (azonnali stresszoldó) és maximálisan őszinte is. 🙂

Volt már másik ilyen közéleti vonatkozású önkéntelen kiszólásom, mikor megláttam egy születési képletben Orbán Viktor fideszen belüli potenciális leváltóját. Akkor is azt mondtam, hogy “aztakurva!”. Az a váltás még ugye nem történt meg, de az ember, akire vonatkozik, az még mindig ott van tűzközelben, szóval még figyelek tovább, szemem a pályán 🙂.

Szóval Kamala Harris képletében, meglátva a Jupitere állását, a döbbenetem utat tört magának a számon keresztül is. 

Ugyanis Kamala Harris Jupitere na mivel áll együtt? Hát persze, hogy az Algollal.

Ez önmagában nem lenne különösen érdekes. 

Önmagában azt jelenti, hogy amikor a tomboló, bevadult természeti erők lecsapnak, akkor neki mindig elképesztő szerencséje lehet. Felkapja, megforgatja a tornádó, majd leteszi sértetlenül. 

De a fentiek fényében ez az egész már külön jelentőséget nyer:

  • Az elnökválasztás napján az Uránusz áll együtt az Algollal. Mélyreható, felvillanyozó, előremutató változások, ellenállhatatlan természeti erővel megturbózva.
  • Trumpnak MC-Algol együttállása van. A kegyetlenség eltagadhatatlan sikerét jelenti ez az ő esetében.
  • Kamala Harrisnak meg végtelen szerencsét jelent a Jupiter-Algol együttállás a nagyon nehéz, másokra életveszélyes helyzetekben is.

Erre gondoltam azt, hogy gigászok vagy titánok csatája várható az elnökválasztáson, mert nem két ember küzd, hanem igazából bolygó a bolygóval, és közben egy csillag ellen. 

(Magyar Péter és Orbán Viktor viszonyrendszerében is ez zajlik majd: a Vénusz küzd majd meg a Szaturnusz-Jupiter együttállással.)

De aztán ezt a titán-gigász gondolatmenetet átgondoltam, megvizsgáltam tüzetesebben az elnökválasztás képletét, és valahogy olyan érzésem van, hogy mintha nem is küzdelmet mutatna, hanem egy pozitív sorsfordulatot. 

A siker áll együtt majd a szerencsével, két jelölt személyében, miközben körülöttük vad, természeti erők tombolnak. 

Az is megfordult a fejemben, hogy egál lesz. Mondjuk a szavazat számban.

Mindenki nyer 🙂.

Aztán persze az elektorok fognak majd dönteni konkrétan, hogy mégis kit akarnak elnöknek, de ebből a választási képletből olyan nagyon nem világít ki, hogy a nép ellen akarnak majd dönteni az elektorok. 

Ne feledjük, hogy 2016-ban Trump úgy nyerte meg az elektori szavazatokat, hogy közben Hilary Clinton majdnem 3 millió szavazattal többet szerzett országosan, mint ő. A nép tisztán és egyértelműen kinyilvánította a maga szintjén, hogy kit akar elnöknek, mégis a másik lett az (ennek az az oka, hogy a csatatér, billegő államokban ha hajszállal is, de akkor Trump győzött, így az elektorok váratlanul oda számítódtak hozzá). Ez a jelenség majdnem, hogy polgárháborúba sodorta Amerikát. 

Szerintem Trump önmagában nem ártott annyit az amerikaiaknak – és persze volt, aminek használt is, mint ahogy a természeti jelenségek szoktak, ha másként nem, hát elrettentő példaként 🙂 –, mint az, hogy napnál világosabbá vált, hogy a többség akarata nem tud érvényesülni az amerikai választási rendszerben, ha a billegő (és márpedig azok nem véletlenül billegők) államok elektorai döntenek végső soron.

A képletben nem igazán látom ennek a lehetőségnek a nyomait, ez egy tisztább választási helyzetnek tűnik így előre (aztán lehet, hogy benézek valamit, vagy épp mindent 😀). 

2024 üzenete az USA számára

Év elején készítettem egy kis iránymutatást, hogy mire is lehet számítani idén. Mivel akkoriban az USA-ban várható elnökválasztás volt egy előre kiemelt jelenség, ezért az USA-ra is elkészítettem az ábrát és szőrmentén ránéztem. Ekkoriban volt az, hogy telefonon mondtam egy egyébként nem Biden-ista ismerősömnek, hogy a képlet alapján várható változás az elnököknél – a Plútó jelölte ezt a dolgot –, de azt is mondtam, hogy majd ezt még alaposan megvizsgálom, mert nem egyértelmű a dolog.

Hát azóta hirtelen egyértelmű lett 🙂.

Most akkor kinek áll a zászló november 5-én?

Szerintem Kamala Harris-nek.

Nemcsak azért, mert az Algol témában ő jobb pozícióból indul a Jupitere által, hanem azért is, mert ez a Jupiter kvinkunx – karmikus – fényszöget kap majd a Vénusztól. 

Az egész év – a Vénusz által – neki kedvezett, de a Neptunusz által ez eddig rejtve maradt.

Ez Jupiter-Vénusz kapcsolódás hatalmas löket, és hatalmas felelősség is természetesen.

Nem tartom kizártnak, hogy ezt a választást a nők döntik majd el – mert ugye mindig van valamilyen demográfiai jellemzők alapján körülírt csoport, akikre rá lehet fogni a nyereséget-veszteséget.

Persze Trump nem fogja könnyen adni magát, hát hülye is lenne! 

Az alelnöke is egy elég tüzes csávónak tűnik, mindkét oldalon bőven meglesz a mozgósítás. Mondanám, hogy ha veszít is, nem sokkal fog lemaradni, de mi számít soknak? 41 szavazat is jelentheti a mindent…

Egyébként azt kell, hogy mondjam, hogy két jó jelölt méri össze az erejét, mert ők a két véglet, két archetípus. Nem lesz nehéz választani senki számára sem. 

Ez valószínűleg Trump számára lesz kedvezőtlenebb, mert Harris reményt jelenthet azok számára is, akik korábban átszavaztak Trumpra az elégedetlenségük miatt.

Úgyhogy most így szeptember elején azt mondom, hogy Kamala Harris lesz a következő elnök az Amerikai Egyesült Államokban. 

Aztán majd meglátjuk és utólag levonjuk a tanulságokat. Mert azok lesznek, abban ezer százalékig biztos vagyok. 

Mi ment félre? Hogy lehet, hogy Harrisnek állt a zászló november 5-én, mégis Trump nyert? (kiegészítés november 8-án)

Nagyon fontos az önreflexió olyan esetekben, amikor előre jóslásnál valami más eredmény jön ki.

Bejött ugyebár a fej-fej melletti, két egyforma erősségű jelölt megléte, bejött az, hogy nem lesz ellentmondás a szavazói akarat és az elektorok között, tehát egyértelmű és vitán felüli lesz az eredmény.

Az ellentmondást a jóslat és a megvalósulás között több dolog is adhatja (és ezek tetszőleges variációkban egyidejűleg is fennálhatnak egyszerre, és szerintem fenn is állnak):

  1. A vizsgált jelöltek nem akkor születtek, mint amilyen adatok fellelhetőek róluk, így rossz adatokkal dolgoztam. Ez mindig benne van a pakliban – jelenleg főleg Trump esetében – hogy kamu adatokat lehet találni a születési időpontjáról. Híres embereknek több féle Aszcendenssel is fellelhetőek a születési időpontjaik, és olyan is van, hogy dolgoznak az asztrológusok egy valamilyen időponttal egy jó darabig, és aztán később revideálják a véleményüket és másik Aszcendenst állítanak be, mert valami olyasmi történik, ami mindent megváltoztat. (Mint ahogy pl. Nagy Imre esetében is előfordult ez, és Orbán Viktornak is többféle születési képlete kering közkézen.) Ennek az anomáliának az esélye meglehetősen nagy: egyszerűen rossz adatokkal dolgoztam. Ez persze nem ad felmentést 🙂.
  2. November 5-e nem a választás kezdetének a napja – de ez csak később derült ki. Ezt az elemzésemet szeptember 4-én tettem közzé, és már nyár óta írtam. Az előzetesen kitűzött választás napja november 5-e volt, csakhogy utólag kiderült – és elég sokat kellett nyomozni az adatokért, mire meglettek (ezeket október 29-én találtam meg, de akkor már nem módosítottam az írásomat) –, hogy szeptember 11-én, Alabama államban kezdték el az első levélszavazatokat befogadni. Az Amerikai rendszer ugyebár nagyon bonyolult, és sok milliónyian szavaznak levélben már előzetesen, és a különböző államokban ezeknek különböző szabályai – és ami a fő, külön időpontjai – vannak.
    Álljon itt mindenki számára tanulságul: a legelső szavazási lehetőség első pillanatára felállított képletet is nézni kell. Abban Trump elsöprő győzelme mutatkozott. 
  3. A végső eredmény ellenére esélyes, hogy Harris teljesített jobban november 5-én. Nem láttam még lebontott választási adatokat – ezeket hónapokkal később szokták előszedegetni, hogy megnézzék és kielemezzék a nagyon apró, de összességében jelentős részleteket, megyékre lebontva –, de tippem szerint Harris nagyon jól teljesített november 5-én, csakhogy Trump meg végig, szeptember 11-e óta teljesített jól folyamatosan. (Ennek ténye október 29-én kezdett felderengeni egy sugallat formájában.)
  4. Hibázhattam is: és hibáztam is. Nagyon nem vettem figyelembe a képlet legtetején csücsülő Marsot. 🙂 Utólag könnyű meglátni, hogy “Jaaaa, hát nyilván…” de egyébként meg azért ha megnézünk előre egy bármilyen képletet, akkor azért annyira ezek nem mindig “Nyilván”-ok, így egyetlen bolygóállás alapján biztosra menni csak utólag lehet. 🙂 Azt viszont látni kell, hogy az a kulmináló Mars az eltakarító üzemmódban (Bak jegy utolsó fokain) lévő Plútóval áll szemben. Én biztosan nem szeretnék ilyen győzelmet egy versenyben… (Egy trigon Plútóval igen, de opponáló Bak Plútóval, kösz, nem.)

Szóval amilyen izgi volt ez előtte, legalább olyan izgi lesz ez még utána is. Figyeljük!

Szeretettel,

Vidi Rita

Ui2.: Személyre szabott asztrológiai tanácsadásra van szükséged? Ide kattints>>

 

Még szintén kedvelheted

Vélemény, hozzászólás?

error: Nincs lehetőség kimásolásra.